Jakie rozwiązania warto stosować we własnym ogrodzie?


Szukając miejsca, gdzie będziemy mogli odpoczywać bez konieczności wyjeżdżania za miasto coraz częściej zwracamy uwagę na własne ogrody i na tarasy. Ich ciekawe zaaranżowanie umożliwia nam meble ogrodowe i liczne dodatki oferowane przez topowych producentów. Jak stworzyć funkcjonalne miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy?

Meble, które zapewnią nam wygodę i komfort

Pierwszym i najważniejszym elementem, który pozwoli nam na wypoczynek w ogrodzie, są oczywiście komplety meblowe. Nowoczesne meble ogrodowe znajdziemy u najlepszych krajowych dostawców. Wśród najchętniej wybieranych warto wymienić meble technorattanowe, meble wykonane z naturalnego, litego drewna oraz meble modułowe. Szukając idealnych mebli pamiętajmy o tym, że muszą być one nie tylko eleganckie, ale i trwałe i wykonane z wysokiej klasy materiałów.

Odpoczynek w cieniu parasola

Coraz częstszym widokiem w naszych ogrodach i na tarasach są parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole w niczym nie przypominają produktów dostępnych na polskim rynku jeszcze 10 lat temu. Dzisiaj parasola zaskoczą nas eleganckim wyglądem, jak również doskonałymi parametrami technicznymi. Parasol taki posiada wiele punktów regulacji, m.in. odchylaną czaszę w jednej lub w dwóch płaszczyznach, jak również ruchomą stopę, na której osadzony jest stelaż. Do stworzenia parasola zastosowano wysokiej jakości materiały: czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wilgocią, osadzaniem się brudu czy silnym promieniowaniem UV.

Parasole ogrodowe dostępne w ofercie topowych producentów to produkty dedykowane zarówno do obszernych ogrodów, jak i niewielkich tarasów.  W zależności od modelu długość boku czaszy może wahać się od 2 do nawet 4 metrów!