Niewielkie parasole na przydomowe tarasy


Przydomowy taras to najlepsze miejsce na to, aby zaaranżować strefę odpoczynku bez konieczności wyjeżdżania poza miasto. Własny taras daje wiele możliwości związanych z relaksem: poprzez dobór odpowiednich mebli i dodatków bez trudu zaprojektujemy przestrzeń, z której chętnie korzystać będą wszyscy domownicy. Od czego zacząć?

W poszukiwaniu ciekawych inspiracji

Jak zaaranżować taras przy domu? Wybór konkretnych mebli powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb, ale i posiadanego metrażu. Na niewielkich tarasach najlepiej sprawdzą się zestawy złożone z dwóch lub trzech foteli i stolika kawowego. Taki zestaw możemy dodatkowo urozmaicić poprzez dodanie poduszek i miękkich siedzisk czy pledów. Na dużych tarasach możemy pozwolić sobie na więcej, ale też z pomysłem – szerokie sofy narożne, fotele, sofy dwuosobowego, meble modułowe.

Znajdź odpowiedni parasol ogrodowy

Zarówno w ogrodach, jak i na tarasach powinniśmy dbać o nasze bezpieczeństwo i ochronę przed silnym promieniowaniem słonecznym. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście parasole ogrodowe. Na tarasach sprawdzą się nieco mniejsze modele, których bok czaszy nie przekracza 3 metrów długości. Nowoczesne parasole ogrodowe odznaczają się zgrabną linią, wysokim poziomem odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Aluminiowe stelaże osadzane są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Na stelażu umieszczona jest czasza – jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby móc regulować jej ustawienie w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Tkanina czaszy to najczęściej tkanina techniczna pokryta warstwą poliuretanu – to połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wilgocią, brudem, silnym promieniowaniem słonecznym.