Nowoczesne wyposażenie w ogrodzie – parasole ogrodowe


Jak sprawić, aby zwykła przestrzeń ogrodowa zmieniła się nie do poznania? Zdecydowana większość z nas wybiera funkcjonalne meble ogrodowe – dzięki nim możemy zaaranżować piękne miejsce wypoczynkowego wśród zieleni. Odpoczynek na świeżym powietrzu okaże się najlepszą formą relaksu – i to bez konieczności wyjeżdżania poza miasto!

W poszukiwaniu inspiracji na ogród

Meble to obowiązkowy punkt wyposażenia ogrodu – nie ma co do tego wątpliwości. Coraz więcej osób decyduje się jednak także na parasole ogrodowe. Współcześnie są one projektowane w taki sposób, aby użytkownik mógł precyzyjnie dopasować kąt padania cienia do własnych upodobań. Parasole ogrodowe świetnie sprawdzą się zarówno w obszernych ogrodach, jak i na tarasach czy nawet na balkonach – szeroki wybór modeli sprawi, że każdy klient znajdzie coś dla siebie.

Jak konstruowane są parasole ogrodowe?

Do produkcji parasoli ogrodowych wykorzystywane są wyłącznie materiały wysokiej jakości. Stela ze wznoszone są na elementach aluminiowych malowanych proszkowo, czasze wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Aluminiowe stelaże ustawiane są na ruchomych stopach – dzięki nim możliwe jest rotowanie parasola wokół jego osi. Czasze są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, silnym promieniowaniem UV, działaniem brudu, mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Jak osadzić nasz parasol?

Chcąc wykorzystać potencjał parasola musimy wybrać odpowiednią podstawę. W ogrodach sprawdza się najlepiej klasyczne podstawy o wadze 90 lub 120 kg lub też podstawy do wkopania w ziemię, wykonane z włókna szklanego. Na tarasach sprawdzą się podstawy z niewielkimi kółkami, i hamulcem dzięki którym można przesuwać konstrukcję bez trudu po gładkiej powierzchni.