Nowoczesny ogród w kilku krokach


Świeże powietrze, słońce i zieleń wokół nas – czy można wypoczywać w lepszym otoczeniu? Nie musimy wyjeżdżać na dalekie wczasy, aby móc korzystać z tego, co daje nam natura. Poprzez odpowiednią aranżację ogrodu stworzymy miejsce, które stanie się naszą ostoją zieleni. Jakie rozwiązania wykorzystać, aby cieszyć się latem blisko domu? Oto kilka propozycji.

W poszukiwaniu idealnych mebli ogrodowych

Punktem centralnym miejsca wypoczynkowego w ogrodzie zawsze są meble ogrodowe. Znajdziemy je u topowych producentów: zaoferują nam oni eleganckie komplety, które zapewnią nam wygodę i komfort. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe, oparte na aluminiowych stelażach. Ciekawym rozwiązaniem są także meble modułowe, w których elementy możemy łączyć ze sobą i tworzyć stale nowe aranżacje.

Parasol ogrodowy – skryj się w cieniu!

Aby nasz wypoczynek w ogrodzie był naprawdę wspaniały koniecznie pomyślmy o odpowiednim zabezpieczeniu przed promieniowaniem UV. W trakcie odpoczynku w ogrodzie warto schronić się w cieniu obszernego parasola. Nowoczesne parasole ogrodowe zachwycą nas nie tylko swoim wyglądem, ale również świetnymi parametrami technicznymi.

Parasole ogrodowe tworzone są dzisiaj z myślą o wygodzie użytkownika: obszerne czasze zapewnią nam wiele cienia, a liczne punkty regulacji pozwolą na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole posiadają stelaż wykonany z aluminium, ten zaś osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na jego rotowanie wokół jego osi. Bok czaszy parasola może mieć od 2 do 4 metrów – sama czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, odbarwieniem pod wpływem promieniowania słonecznego.