Nowy parasol ogrodowy – zrób sobie prezent na wiosnę!


Kilka dni temu oficjalnie powitaliśmy wiosnę, a wraz z nią – coraz cieplejsze i dłuższe dni. Kwiecień to ostatni dzwonek, aby przygotować swój ogród na rozpoczęcie sezonu na wylegiwanie się na świeżym powietrzu i spotkania przy grillu. Aby maksymalnie cieszyć się każdym letnim dniem, warto zadbać nie tylko o wygodne meble, ale również o praktyczne dodatki. Parasol ogrodowy ustawiony w sercu tarasowej aranżacji całkowicie uniezależni Cię od pogody, a jednocześnie w niebanalny sposób ozdobi przestrzeń. Jakie modele warto mieć w swojej kolekcji? Sprawdź!

Parasol ogrodowy – koło ratunkowe w deszczowy dzień

Era rozchwianych, niestabilnych parasoli dających niewielki skrawek cienia bezpowrotnie minęła. Dzisiaj producenci wyposażenia ogrodowego proponują duże, imponujące urządzenia, które w niczym nie przypominają parasoli, które jeszcze do niedawna stały na większości tarasów. Czym wyróżniają się propozycje najlepszych marek? Przede wszystkim rozmiarami! W linii produktów cenionej na całym świecie holenderskiej marki Platinum znajdują się parasole o imponujących, kilkumetrowych bokach lub średnicach. Rozłożysta czasza opiera się na mocnej konstrukcji z wysokogatunkowego, malowanego proszkowo aluminium. Mocny stelaż oraz opcjonalny dodatek w postaci granitowej bazy zapewniają stabilność i idealny pion w każdych warunkach. Właścicieli niewielkich tarasów, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, z pewnością zainteresują parasole z boczną nogą. Sprytna konstrukcja skutecznie odizoluje domowników i gości od działania słońca, nie zajmując przy tym cennej przestrzeni. Możliwości parasola jeszcze bardziej zwiększają innowacyjne mechanizmy regulacji. Wielopłaszczyznowe odchylenie pozwala zacienić każdy, nawet trudnodostępny zakamarek, bez konieczności przesuwania całego parasola.

Pewność w każdych warunkach

Każdy parasol z rozbudowanej linii Platinum jest barierą nie tylko dla żaru lejącego się z nieba, ale również dla promieniowania UV oraz deszczu. Grube, poliestrowe poszycie impregnowane jest teflonem, który zabezpiecza materiał przed wnikaniem wilgoci, zanieczyszczeń i kurzu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału, nawet jasny parasol zachowuje nieskazitelny wygląd przez długie lata intensywnego użytkowania, a modele o jaskrawych, żywych barwach nie tracą intensywności.