Odpocznij w cieniu parasola!


Własny ogródek czy taras to idealne miejsca to tego, aby w okresie wiosny i lata wypoczywać tam blisko natury. Nie trzeba wiele, aby zwykłą przestrzeń przydomową zmienić nie do poznania: liczni producenci mebli ogrodowych zaproponują nam dzisiaj wiele interesujących kolekcji, które z pewnością sprawdzą się w naszych miejscach wypoczynkowych. Jakie meble i dodatki wybierać? Na co zwracać szczególną uwagę?

Parasol ogrodowy nad naszymi głowami

Dla większości z nas miejsce wypoczynkowe w ogrodzie składa się wyłącznie z mebli ogrodowych. Coraz częściej jednak ten zestaw uzupełniany jest o dodatkowe elementy, jak na przykład parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole ogrodowe z pewnością zaskoczą nas innowacjami, tworzywami oraz funkcjonalnością. Producenci i projektanci robią wszystko, aby produkty te spełniały wszelkie wymagania.

Trwały parasol ogrodowy

Jak zbudowane są nowoczesne parasole ogrodowe? Ich stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo. Ten rodzaj materiału jest zabezpieczony przed wilgocią i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi o 360 stopni. Na szczycie stelaża umieszczono czaszę parasola – w zależności od modelu może mieć on bok o długości od 2 do nawet 4 metrów! Tak duża czasza pozwoli na zacienienie powierzchni wypoczynkowej i odpoczynek blisko natury bez narażania się na silne promieniowanie słoneczne. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, promieniowaniem UV. Czasza parasola nie nagrzewa się – oznacza to, że w jej cieniu panuje przyjemny chłód. Parasole posiadają kilka punktów regulacji – dzięki temu dokładnie określimy kąt padania cienia.