Postaw na wypoczynek w ogrodzie!


Chwile spędzane na świeżym powietrzu to najlepsze co możemy dać sobie i naszym bliskim. Subtelna ekspozycja na słońce pozwoli na wytwarzanie w naszych organizmach witaminy D, świeże powietrze pozwoli na dotlenienie organizmu. Nie musimy jednak jeździć do lasu czy chodzić do parku, aby nacieszyć się bliskością przyrody – wystarczy odpowiednio zaaranżowany taras czy ogród! Szczególnie ten ostatni daje wiele możliwości.

Ogród stworzony zgodnie z potrzebami

Chcąc zaaranżować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie przede wszystkim potrzebujemy odpowiednich mebli ogrodowych. Komplety ogrodowe znajdziemy u producentów mebli outdoorowych. Wśród najchętniej kupowanych i rekomendowanych wymienia się meble technorattanowe, których struktura jest wysoce odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, jak również na uszkodzenia mechaniczne czy promieniowanie UV. W kompletach mebli technorattanowych znajdziemy elementy takie jak sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe.

Ochrona przed słońcem – parasol ogrodowy

Chcąc w pełni korzystać z uroków wspaniałej pogody we własnym ogrodzie warto rozważyć zakup jednego z nowoczesnych parasoli ogrodowych. Nowoczesne parasole odznaczają się piękną linią, funkcjonalnością i wysoka trwałością. Wśród dostępnych modeli znajdziemy modele z bokiem czaszy o długości od 2,5 metra do aż 4 metrów! Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwa poliuretanu – takie zestawienie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wilgocią, wnikaniem brudu, silnym promieniowaniem UV. Ważną informacją jest również to, że tkaniny nie nagrzewają się, przez co w cieniu parasola panuje przyjemny chłód.

Chcąc jak najdłużej zachować nasz parasol w dobrej kondycji pamiętajmy o stosowaniu pokrowca ogrodowego. Pokrowiec pozwoli na ochronę parasola w okresie jesieni i zimy oraz w czasie przedłużających się wakacji poza domem.