W poszukiwaniu idealnego parasola ogrodowego


Wśród licznych elementów, bez których nie wyobrażamy sobie naszego lata, coraz częściej wymienia się wypoczynkową przestrzeń blisko domu. Nawet niewielkie ogrody możemy zaaranżować w taki sposób, aby stworzyć dla siebie letnią oazę spokoju. Szukając mebli i dodatków pamiętajmy o tym, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Meble dopasowane do naszych oczekiwań

Szukając mebli ogrodowych przede wszystkim kierujemy się ich estetyką. Chcemy, aby meble były funkcjonalną ozdobą naszego ogrodu czy tarasu. Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych są meble technorattanowe, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale też cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Meble takie znajdziemy w obszernych kompletach: sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe, skrzynie ogrodowe. Meble technorattanowe wspaniale prezentować się będą w ogrodach, na tarasach, na balkonach.

Odpoczynek w cieniu parasola

Chcąc odpoczywać na najwyższym poziomie koniecznie pomyślmy o kupnie nowoczesnego parasola ogrodowego. Obecnie producenci proponują nam parasole tworzone z dużą precyzją i z myślą o użytkownikach. Parasole posiadają kilka punktów regulacji, przez co dopasowanie kąta padania cienia nie sprawi żadnych problemów. Czasze parasoli tworzone są z wysokiej jakości tworzyw poliestrowych pokrytych warstwa poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, silnym promieniowaniem UV. Materiał zabezpieczony jest przez sprężyny naciągowe, przez co nawet podczas silniejszych podmuchów wiatru nie zmieni on swojego położenia.

Istotnym elementem parasola jest podstawa – możemy wybierać pomiędzy kilkoma modelami. Podstawy do wkopania w ziemię będą najlepsze w ogrodach. Podstawy z niewielkimi kółkami sprawdzą się na gładkich powierzchniach posadzek tarasu.