Wybieramy parasol na nasz taras – na co zwracać uwagę?


Chcąc odpoczywać blisko domu warto wykorzystać przydomowe strefy, takie jak tarasy czy balkony – to idealne miejsca do tego, aby złapać nieco słońca i zregenerować siły. Szukając inspiracji na piękne aranżacje warto wykorzystać gotowe pomysły znanych i cenionych producentów. Dzięki nim zaprojektujemy funkcjonalne przestrzenie, które będą chętnie wykorzystywane przez domowników.

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwania parasola?

Jednym z elementów coraz chętniej wybieranych na naszych tarasach czy w ogrodach są parasole. Nowoczesne parasole ogrodowe odznaczają się dzisiaj nie tylko piękną linią, ale i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Decydując się na parasol przede wszystkim myślimy o cieniu – podczas upalnych dni przesiadywanie w cieniu to duża przyjemność. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne aspekty: parasol pozwala na skuteczna ochronę przed silnym promieniowaniem UV, które w nadmiarze może prowadzić do podrażnienia skóry i oparzeń.

Jak budowane są nowoczesne parasole ogrodowe?

Parasole wznoszone są na aluminiowym stelażu malowanym proszkowo – ten rodzaj stelaża zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Czasze parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem – takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na wnikanie brudu, wilgoć, promieniowanie UV. Włókna nie płowieją nawet po wielu latach użytkowania, a sam parasol zachowuje doskonały wygląd.

Parasole ogrodowe mogą być osadzone na jednej z kilku rodzajów podstaw. Jedną z najpopularniejszych jest podstawa z niewielkimi kółkami i hamulcem. Dzięki niej możemy wygodnie przesuwać parasol po gładkich powierzchniach tarasu czy balkonu.