Znajdź spokój i ukojenie we własnym ogrodzie


Zieleń, przyroda i świeże powietrze to najlepsze remedium na smutki i problemy. Nawet 10-15 minut spaceru dziennie pozwoli nam dotlenić organizm, uelastycznić nasze mięśnie i sprawić, że nasz organizm będzie po prostu zdrowszy. Dysponując nawet niewielkim ogrodem warto zastanowić się w jaki sposób go zaaranżować, aby stanowił naszą oazę zieleni. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to było chętnie odwiedzane przez domowników?

W poszukiwaniu idealnych mebli i dodatków

Jakie powinny być idealne meble i dodatki w ogrodzie? Z pewnością trwałe i dopasowane do naszych potrzeb. Szukając idealnych rozwiązań zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały – muszą być one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, zmiennych warunków atmosferycznych. Meble powinny być profilowane w taki sposób, aby użytkownicy mogli przyjąć wygodną pozycję.

Parasole ogrodowe – jaki wybrać?

Jednym z najchętniej wybieranych elementów na taras czy do ogrodu są dzisiaj parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole zaskoczą nas funkcjonalnością, doskonałymi parametrami technicznymi, pięknym wyglądem. Parasole tworzone są z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia. Ich głównym zadaniem jest zapewnianie nam cienia w czasie upalnych dni. Obszerne czasze, których bok dochodzi do 4 metrów długości pozwolą nam cieszyć się letnimi dniami w doskonałym humorze. Czasze parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrywanych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgocią, promieniowaniem UV. Nawet po wielu latach użytkowania parasol nie traci wspaniałych kolorów. Parasole posiadają wiele punktów regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. Parasole możemy osadzać na różnorodnych podstawach.